در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
جهت درج سریع آگهی املاک خود به شماره 09223895628 در تلگرام پیام بدهید.

بانکی ملک| نیازمندیهای املاک تهران

آگهی های گروه املاک مسکونی منطقه 11 تهران

هیچ آگهی در این گروه ثبت نشده است

درباره منطقه 11 تهران:

منطقه 11 شهرداری تهران یکی از مناطق شهری تهران است که در مرکز شهر تهران قرار دارد.

به طور کلی تا سال 1342 بخش‌های مهمی از منطقه 11 مناطق مرفه‌نشین و پر رونق تهران محسوب می‌شد اما همزمان به لحاظ موقعیت مرکزی منطقه فعالیت‌های کارگاهی و بازارهای تخصصی در بخش‌های شمالی آن رونق یافت. این منطقه با مساحت 11٫75 کیلومتر مربع دارای 4 ناحیه و 19 محله است و شبکه معابر آن شامل 45٫2 کیلومتر معابر شریانی و 22٫8 کیلومتر پخش‌کننده محلی می‌شود.

منطقه 11 شهرداری تهران از شمال به میدان انقلاب و خیابان آزادی، از شرق به خیابان‌های وحدت اسلامی و حافظ، از جنوب به میدان راه آهن و خیابان شوش و از غرب به خیابان‌های شهید نواب صفوی و شهید ابراهیمی (عباسی) و میدان حق شناس محدود می‌شود.

همچنین سفارتخانه کشورهای ایتالیا، فرانسه، لبنان، ارمنستان  باعث شده همواره این منطقه پذیرای مهمانان خارجی و تردد آنها باشد و موقعیت استراتژیکی را به این منطقه بخشیده است.

وجود مراکز مهم اقتصادی و بازارهای تخصصی با عملکرد فرامنطقه‌ای و فراشهری مانند تولید و فروش لوازم خودرو، انواع پیچ و مهره و ابزار آلات، بورس مواد غذایی پوشاک و البسه، لوازم صوتی و تصویری، مراکز نشر کتاب سراسری، مراکز مهم دانشگاهی و علمی از جمله دانشگاه تربیت معلم، جهاد دانشگاهی، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه جنگ دانشکده افسری و دامپزشکی ارتش و همچنین وجود 100 مسجد و اماکن مهم آموزش کشوری در منطقه 11 بدان مرکزیت خاصی داده است

برخی شهرداران این منطقه در دوره بعد از انقلاب اسلامی عبارتند از:

مهندس نصرالله آبادیان

مهندس مهران اعتمادی

مهندس محمد مهدی شادالویی

دکتر مسعود کفایت‌مندغیور

علی اصغر خانی

اسد فاضل

مهندس ایرج چگینی

محمد اصغری

مهندس علی اصغر احمدی

مهندس عیسی میراحمدی

جمعیت

جمعیت این منطقه براساس سرشماری سال 1390 ایران، 288٬884 نفر (98٬556 خانوار) شامل 142٬877 مرد و 146٬007 زن می‌باشد.

سینماها

ایستگاه‌های مترو

**********************

در بانکی ملک با چند کلیک تمامی آگهی های فروش املاک مسکونی منطقه 11 تهران با چند کلیک در دستان شماست، بانکی ملک مرجع آگهی های املاک منطقه یازده تهران

  ثبت آگهی رایگان